Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kino - Citizenfour

Zapraszamy na wspólny seans filmu "Citizenfour".
Mamy zarezerwowane 15 miejsc oraz dostęp do zniżkowych biletów. Spotykamy się wcześniej aby mieć czas na zapoznanie się w kinowej kawiarni. Seans rozpoczyna się o 20:30 natomiast my będziemy czekać na was od 19:00 w kinowej kawiarni.
Gorąco Zapraszamy :) Jeśli chcesz obejrzeć ciekawy film nagrodzony oskarem a do tego poznać nowych interesujących ludzi to wydarzenie jest dla Ciebie, dołącz do nas.

 

O filmie:

Nagrodzony Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Długo oczekiwany obraz Laury Poitras o największym skandalu politycznym naszych czasów objawiony światu z pierwszej ręki. Trzecia część trylogii filmowej o Ameryce po 9/11 (poprzednie filmy to „Mój kraj, mój kraj” i „Przysięga”) miała początkowo opowiadać o nadużywaniu władzy i łamaniu prawa przez agencje bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Reżyserka pracowała nad filmem od kilku lat, gdy w styczniu 2013 roku otrzymała serię kodowanych e-maili od anonimowego źródła określającego siebie mianem „CITIZENFOUR”. Ich autor pisał, że ma dowody na nielegalne podsłuchy na wielką skalę prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) we współpracy z wieloma zagranicznymi służbami. Pięć miesięcy później Poitras poleciała do Hongkongu z dziennikarzami z „Guardiana”: Glennem Greenwaldem i Ewenem MacAskilllem. Sfilmowali tam rozmowy z mężczyzną, którego świat poznał później jako Edwarda Snowdena. Jeden z prawników w filmie mówi, że w naszych czasach wolność jest tożsama z utrzymaniem prywatności, która staje się ostatnim bastionem autonomii w zglobalizowanym świecie. Film nie jest tylko szczegółowym zapisem tych rozmów oraz atmosfery pokoju hotelowego za zakrytymi kotarami, ale pokazuje również konsekwencje rewelacji Snowdena i reakcje na nie pochodzące z całego świata. Ten pesymistyczny thriller dokumentalny odkrywa, że żyjemy w czasach przypominjących świat opisany przez Orwella. Czy godzimy się na życie pod kontrolą, która nie zna granic? Czy jesteśmy zainteresowani walką o swoją prywatność? Laura Poitras pracując nad filmem, była wielokrotnie zatrzymywana przy przekraczaniu granicy z USA, a po premierze światowej filmu przeniosła się do Berlina.

Szczegóły wydarzenia

Kiedy środa 17 czerwiec 2015 19:00
Ilość miejsc 15
Zarejestrowani 13     [Lista uczestników]
Pozostało miejsc 2
Gospodarz Wojtek
Miejsce
Kinoteka PKiN
plac Defilad 1
Kinoteka PKiN
Nie przyjmujemy już zapisów na to wydarzenie
2

Nie masz uprawnień aby dodawać komentarze

Ostatnio aktywni:

marta   Sara   Agata   Ewa   Wojtek   Magda   Irek   Aldona   Pasquale   Agnieszka   Justyna   Maciej   malgorzata selwent   fiii   Dominik   naromn   Weronika   Ewa   Joanna  
Zobacz więcej: kliknij
Wróć do góry